دست نوشته ها: برای مبارزه من از خودم شروع کردم

برای مبارزه من از خودم شروع کردم

مقاله زیر یکی دیگر از دست نوشته های من است که در تاریخ چهارشنبه، 10 تير ماه ، 1383 روی همین تارنما قرار گرفت.

برای مبارزه من از خودم شروع کردم.
شما از کجا شروع کردید؟
با درود بیکران به روان پاک شهدای راه آزادی
مدتی بود که هیچگونه مقاله و مطلبی را نمی نوشتم و همین امر باعث شده بود که بسیاری از دوستان و همرزمان با ایمیلها و نامه های خودشان من را مورد مهر و محبت خودشان قرار بدهند.
راستش در طی این مدت سخت مشغول مبارزه بودم.
البته نه آن مبارزه ای که شما فکر می کنید و بسیاری تصور می کنند.


چون بر خلاف بسیاری دیگر از یاران و مبارزان ، من معتقدم که برای مبارزه باید از خودمان شروع کنیم.
ما باید یاد بگیریم که  مبارز خوب کسی است که بتواند اول با خصوصیات بد خودش مبارزه کند. برای مثال ما نمی توانیم خواهان آزادی باشیم ،  وقتی خودمان به دیگران اجازه صحبت و بیان نظراتشان را نمی دهیم.
ما نمی توانیم خواهان ازادی باشیم ، وقتی که  خود به آزادی دیگران ارزش نمی دهیم.
البته من و دیگر دوستانم در این سایت و چند سایت دیگر اینترنتی بارها و بارها سعی کردیم که به این نکته اشاره داشته باشیم که باید به مخالفان خود احترام بگذاریم و نظرات آنها را بشنویم ، اما باید اعتراف کنم که این خود در ابتدا برای ما نیز مشکل بود و حتی خود من که بارها و بارها خوانندگان نوشته هایم را به آرامش و صلح و دوستی دعوت می کردم ، برایم پیش می آمد که در مورد بعضی از مخالفین و منتقدین عصبانی می شدم و بر خلاف آن چیزی برخورد می کردم که شخصا خواهان آن بودم.
ولی چند پیش در پی یک اتفاق شخصی که برایم پیش آمد به این نتیجه رسیدم که زمانی می توانم دست به قلم ببرم و برای دیگران نسخه هفتاد قلم تجویز کنم که خودم با آن نسخه آشنایی داشته باشم و دستورات ان را عمل کنم.
و اگر بخواهم اعتراف کنم همچنان مشغول مبارزه می باشم ، اما تفاوت این مبارزه با مبارزات قبلی من در این است ، که من سعی می کنم با خصوصیات بد و دست آوردهای منفی جمهوری اسلامی که به آنها عادت کرده ام مبارزه کنم و معتقدم زمانی می توانم یک مبارز خوب و خواهان ازادی باشم ، که بتوانم به طور منتقی و واقعگرایانه با مشکلات برخورد کنم.
متاسفانه مشکل اصلی ما در دوران کنونی این است که در پی جستجوی عوامل این عقب افتادگی در وطن عزیزمان می گردیم و در جستجوی متهمین خود بیش از 26 سال است که داریم به سر می بریم.
در صورتی که متهم اصلی خود ما می باشیم.
متهم اصلی ما هستیم که حتی این اجازه را به مخالف خود نمی دهیم که در یک گفتگوی دو یا چند نفره نظرش را بیان کند و چنان به ابراز مخالفت دست می زنیم ، گویی که گفته های او در آن لحظه به اجرا در خواهد آمد.
متهم اصلی ما هستیم که  بعد از گذشت بیش از ربع قرن از عمر جمهوری اسلامی به دنبال محاکمه آنانی می باشیم که رفتند و دیگر در بین ما نیستند.
اری متهم اصلی ما هستیم و برای مبارزه باید در قدم اول با خود به مبارزه برخیزیم.
بیایید در اولین قدم مبارزه ، مخالفین خود را دوست بداریم.
همه ما خواهان رسیدن به یک چیز هستیم و آن ایرانی آزاد و آباد و سربلند می باشد.
اما یکی معتقد است که از راه جمهوری به این هدف می رسیم و دیگری معتقد است که از راه سلطنت و غیره که در اصل این مردم هستند که باید راه اصلی رسیدن به ایرانی آزاد و آباد و سربلند را انتخاب کنند و نه من و شما.
پس بیایید برای شروع ، از خودمان شروع کنیم.
بیایید آزاده باشیم.
با سپاس و آرزوی ایرانی آزاد و اباد و سربلند
امید57
ما پیروزیم ، اگر با هم باشیم

0 دیدگاه ::

ارسال یک نظر